Midnight Oil i podobni artyści

 Mental As Anything — Best Of Simple Minds — Big Music Men At Work — BUSINESS AS USUAL Inxs — The best od inxs
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Midnight Oil to australijski zespół rockowy, który powstał w 1975 roku w Sydney. Początki zespołu sięgają oryginalnej formacji Farm, która powstała w tym samym mieście cztery lata wcześniej. Farm tworzyli: gitarzyście Jim Moginie i Martin Rotsey, perkusista Rob Hirst oraz basista Andrew „Bear” James. W 1975 roku do zespołu dołączył charyzmatyczny wokalista Peter Garrett, a zespół zmienił nazwę na Midnight Oil.

Debiutancki album, zespół wydał w 1978 roku pt. ”Midnight Oil”. Na płycie znalazły sie surowe rockowe brzmienia, szybko określone jako brzmienie w stylu Midnight Oil oraz zaangażowane polityczne teksty. Rok później ukazała się druga płyta formacji Midnight Oil zatytułowana ”Head Injuries”, która przyniosła pierwszy wielki przebój - ”Cold Cold Change”. Kolejna płyta ujrzała światło dzienne w 1981 roku. Album ”Place Without a Postcard” okazała się ogromnym sukcesem i wkrótce zyskała status platynowej.

W sumie zespół Midnight Oil wydał 16 płyt, z czego ostatni w 2007 roku pt. ”Flat Chat”. W grudniu 2002 roku, po 25 latach śpiewania w zespole, Peter Garrett zdecydował się odejść z grupy i całkowicie poświęcić się działalności politycznej.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również