Mika i podobni artyści

 Mika — LIFE IN CARTOON MOTION Mika — The Boy Who Knew Too Much Mika — The Boy Who Knew Too Much Mika — EP: WE ARE GOLDEN [REMIXES]

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Mika i podobni artyści" online

Michael Holbrook Penniman, który jest bardziej znany z pseudonimu Mika, jest wokalistą i autorem piosenek urodzonym w Bejrucie 18 sierpnia 1983 roku. Pierwszą piosenkę napisał w wieku 7 lat. Jego kariera rozpoczęła się w angielskiej Operze Królewskiej, gdzie występował oraz od pisania muzyki np. do Brytyjskich Linii Lotniczych i reklam gum Orbit.

Mika sławę zdobył w 2006 roku, kiedy to na rynek wyszedł jego pierwszy singiel: „Relax, take it easy”. Promował on pierwszą płytę, czyli „Life in Cartoon Motion”. Kolejny singiel odniósł równie wielki sukces w 2007 roku. Mowa tu o utworze „Grace Kelly”, który dostał sporo nominacji do m.in. nagród Grammy. Do dyskografii wlicza się jeszcze „The Boy Who Knew Too Much” z 2009 roku, której singlem był „We Are Golden”.

Mika w planach ma kolejną płytę nad którą pracę już zaczął. Krążek będzie nosił nazwę „The Origin of Love” i powinien się ukazać w 2012 roku. Współpracę nad płytą potwierdziło wiele znanych osobistości ze świata pop-u i rock-a.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również