Milli Vanilli i podobni artyści

 Right Said Fred — I'm a Celebrity Rick Astley — Body & Soul Samantha Fox — Touch Me Samantha Fox — Samantha Fox
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Milli Vanilli niemiecka grupa muzyczna, grająca piosenki z gatunku eurodance, która powstała w 1988 roku przez niemieckiego producenta Franka Fariana. W zespole występowali: Fabrice Fab Morvan i Robert Rob Pilatus.

Debiutancki album grupy Milli Vanilli zatytułowany ”All or Nothing” osiągnął wielki sukces na arenie międzynarodowej pod koniec lat 80. Debiutancki album kupiło aż 10 milionów osób, a w lutym 1990 roku muzycy odebrali nagrodę Grammy dla najlepszego nowego artysty. To właśnie z tej płyty pochodzi największy przebój grupy Milli Vanilli - ”Girl You Know, It`s True”.

W listopadzie 1990 roku dobrze zapowiadającą sie karierę Milli Vanilli przerwało oświadczenie producenta zespołu Franka Fariana, który przyznał, że Pilatus i Morvan w ogóle nie uczestniczyli w nagraniu bestsellerowej płyty, występując jedynie w teledyskach. Zespołowi odebrano nagrodę Grammy - jako jedynemu do tej pory w historii. W kolejnych latach próbowano wskrzesić zespół pod zmienioną nazwą: The Real Milli Vanilli, jednak grupa nie odniosła większego sukcesu, wydając jedynie longplay ”The Momen Of Truth” w 1992 roku.

  • Podobne

Komentarze