Morandi i podobni artyści

 Eddy Wata — EP: I LOVE MY PEOPLE Inna —  Inna — NO. 1 HIT COLLECTION, VOL. 5 [VA] Dan Balan —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Morandi to rumuński duet powstały w 2005 roku, który tworzą popularny kompozytor Marius Moga i Andreas Stefan Ropcea. Nazwa formacji jest połączeniem pseudonimów jego członków.

Morandi w ojczystym kraju zyskał popularność w 2005 roku za sprawą singla ”Beijo”, które uznanie zyskało również w krajach Europy Południowej. Tego samego roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta Morandi zatytułowana ”Reverse”. Płyta została sprzedana w ponad 2 milionach egzemplarzy w całej Europie. W 2006 roku ukazała się druga płyta duetu Morandi pt. ”Mind Fields”, a rok później kolejny krążek - ”N3XT”. Pod koniec wakacji ukazał się singiel pochodzący z tego albumu - ”Angels (Love IS The Answer)”, a na początku października drugi singiel - ”Save Me”. Oba kawałki zdobyły ogromną popularność w zachodniej Europie, również w Polsce.

W 2009 roku zespół wydał kolejny singiel ”Colors”, który jest zapowiedzią czwartego albumu zatytułowanego ”Zebra”. Morandi był dwukrotnie nominowany do rumuńskiej nagrody MTV w latach 2005 i 2006. W roku 2006 duet otrzymał nagrodę w kategorii Najlepsza Piosenka.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również