Mr. Oizo i podobni artyści

 Mstrkrft — FIST OF GOD Surkin — The Bang Gang Deejays 'D Is For Disco, E Is For Dancing' Justice — CROSS Boys Noize — Out of the Black
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Mr. Oizo to francuski DJ, producent muzyczny, naprawdę nazywa się Quentin Dupieux, który urodził się 14 lipca 1974 roku we Francji.

W 1999 roku ukazało sie nagranie Mr. Oizo zatytułowane ”Flat Beat”. Utwór wyróżniał się na tle melodyjnych kompozycji z tamtego okresu. Kompozycja opierała sie na łatwo wpadającej w ucho, potężnej linii basu. Żółta kukiełka to nieodłączny element twórczości Mr. Oizo i jedna z ikon sceny klubowej z tamtych lat. ”Flat Beat” okazał się bestsellerem, został sprzedany w 3 milionach egzemplarzy na całym świecie. Po tak ogromnym sukcesie, Mr. Oizo nie spoczął na laurach. tego samego roku ukazał się jego debiutancki album pt. ”Analog Worms Attack”.

Późniejsze single - ”Last Night a Dj Killed My Dog” i ”Stunt” były zapowiedzią kolejnego albumu. Oczekiwany krążek ukazał sie w 2005 roku pt. ”Moustache (Half A Scissor)”. Dwa lata później ukazał się kolejny singiel Mr. Oizo - Transexual, króty był zapowiedzią płyty ”Lambs Anger” z 2008 roku. Mr. Oizo zajął się również remixowaniem utworów takich artystów, jak: Scissor Sisters, Cassius czy Calvin Harris.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również