Muchy i podobni artyści

 Muchy — Nowy folder Muchy — Chcecicospowiedziec Muchy — TERROROMANCE Muchy —

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Muchy i podobni artyści" online

Muchy to polski zespół muzyczny, grający alternatywnego rocka, założony w 2004 roku w Poznaniu. Formacje tworzą: Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski i Szymon Waliszewski. Na początku 2008 roku do grupy dołączył Tomasz Skórka.

Zespół Muchy został okrzyknięty odkryciem roku 2005 przez miesięcznik „Machina” i Program Trzeci Polskiego Radia. Pierwszy singiel grupy zatytułowany ”Miasto doznań”, dotarł do 7 miejsca Listy Przebojów Polskiego Radia 3. W tym samym roku zespół Muchy wydał długo oczekiwany debiutancki longplay pt. ”Terroromans”. Na płycie znalazły się piosenki, które wcześniej zostały wydane oraz części całkowicie nowych, jak np.: ”Fototapeta”, ”Górny las” oraz tytułowy ”Terroromans”.

8 marca 2010 roku ukazała się, w postaci materialnej, płyta ”Notoryczni Debiutanci”, którą promował singiel ”Przesilenie”. Albumu można było posłuchać kilka dni przed premierą, na oficjalnej stronie zespołu Muchy lub na stronie myspace. Muchy były nominowane do wielu polskich nagród branżowych, w tym do Fryderyka w kategorii „Nowa twarz fonografii”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również