N.E.R.D. i podobni artyści

 N.E.R.D. — Nothing N.E.R.D. — The Neptunes - Presents Clones N.E.R.D. —  N.E.R.D. — In Search Of

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "N.E.R.D. i podobni artyści" online

N.E.R.D. to skrót od „No One Even Really Dies” (Nikt nigdy do końca nie umiera), a jednocześnie nazwa amerykańskiego zespołu, który powstał w 2000 roku w Virginii. Skład zespołu tworzą muzycy, którzy znają się od dzieciństwa: Chad Hugo (gitara prowadząca, instrumenty klawiszowe, saksofon, gitara basowa), Pharrell Williams (śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara rytmiczna, instrumenty perkusyjne), Shae Haley (perkusja, instrumenty perkusyjne, chórki). Formacja wykonuję muzykę alternatywną z elementami pop i rock.

Pierwszy album zespołu N.E.R.D. zatytułowany ”In Search Of...”, ukazał sie w 2001 roku. Na płycie znalazły sie single ”Lapdance” i ”Rock Star”, które nie zdobyły dużej popularności. Druga płyta ”Fly Or Die”, ukazała się dwa lata później. Krążek promował utwór ”She Wants to Move”, który stał się wielkim przebojem.

W 2005 roku zespół N.E.R.D. zawiesił swoją działalność, jednak fani wymusili na nich pracę w studiu nad nowym materiałem. Ich trzeci album pt. ”Seeing Sound”, ukazał sie w czerwcu 2008 roku. promował go single ”Everyone Nose (All the Girls Standing in the Line for the Bathroom)” oraz ”Spaz”. Najnowsza płyta miała premierę w 2010 roku i nosi tytuł ”Nothing”, który promował utwór ”Hot N Fun” z gościnnym udziałem Nelly Furtado.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również