Nickelback i podobni artyści

 Nickelback — Silver Side Up Nickelback — ALL THE RIGHT REASONS Nickelback — THE LONG ROAD Nickelback — DARK HORSE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Nickelback i podobni artyści" online

Lubisz rock w najlepszym wydaniu? W Tubie.FM zawsze znajdziesz to, czego szukasz. Przedstawiamy Ci zespół, który interesująco łączy rock, rock alternatywny, hard-rock i alternatywny metal. W naszym radiu internetowym, usłyszysz najlepsze piosenki z repertuaru Nickelback. Włącz Tubę.FM już teraz i ciesz się najlepszą muzyką w sieci!

Biografia Nickelback rozpoczyna się w 1995 roku, w kanadyjskim mieście Hanna. Obecnie zespół tworzą: Chad Kroeger, Ryan Peake, Mike Kroeger i Daniel Adair. Rolę lidera grupy pełni wokalista – Chad Kroger, który występuje od momentu powstania formacji. Kapela zadebiutowała w roku 1996 albumem „Curb”, który w Kanadzie zyskał status złotej płyty. Promował ją singiel „Fly”. Największą popularność zespołowi, przyniósł jednak wydany w 2001 roku krążek „Silver Side Up”. W Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii pokrył się on wielokrotną platyną. Piosenki z tej płyty, w szczególności „Too Bad” i „Never Again”, szybko podbiły listy przebojów, a prawdziwym hitem okazał się utwór „How You Remind Me”.

Kolejne płyty Nickelback, również cieszyły się ogromną popularnością. Wśród nich należy wymienić m.in.: „The Long Road” (2003), „All the Right Reasons” (2005), „Dark Horse” (2008) oraz „Here and Now” (2011). Łącznie formacja wydała osiem studyjnych albumów oraz dwie płyty kompilacyjne – „Three Sided Coin” z 2003 roku i „The Best of Nickelback Vol. 1” z 2013 roku. Biografia zespółu ocieka nagrodami. Nickelback wielokrotnie zdobył uznanie w świecie muzycznym, zdobywając najbardziej prestiżowe nagrody, w tym American Music Awards oraz Juno Awards.

Zespół, ze względu na hardrockowy charakter swoich kompozycji, często porównywany jest do takich kapel jak The Doors, Puddle of Mudd czy Creed. Tylko u nas usłyszycie wszystkie piosenki z repertuaru Nickelback. W Tubie.FM gramy tylko najlepsze przebojei! Włącz nasze radio internetowe już teraz i przekonaj się sam!

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również