Nicki Minaj i podobni artyści

 Nicki Minaj — Loud Nicki Minaj — Pink Friday Nicki Minaj — SP: Letting Go (Dutty Love) Nicki Minaj — PINK FRIDAY

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Nicki Minaj i podobni artyści" online

Nicki Minaj — raperka, piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się 8 grudnia 1982 roku na Trynidadzie i Tobago, skąd przeniosła się do Nowego Yorku. Jej prawdziwe nazwisko to Onika Tanya Maraj. Artystka w swojej twórczości sięga głównie po muzykę z kręgu hip-hop, czasem czerpie też z popu i r&b.

Nicki Minaj na rynku muzycznym zadebiutowała w roku 2010 płytą „Pink Friday”. Krążek w Wielkiej Brytanii i Australii zyskał status złotej, w Stanach Zjednoczonych — platynowej płyty. Łącznie na świecie krążek sprzedał się w nakładzie blisko dwóch milionów egzemplarzy a promowały go takie single, jak „Your Love”, „Moment 4 Life”, „Roman’s Revenge” oraz „Girls Fall Like Dominoes”.

Nicki Minaj swoją drugą płytę studyjną wydała w roku 2012. Album zatytułowany „Pink Friday: Roman Reloaded” promują single „Starships” oraz „Roman Reloaded”. Do swoich największych przebojów artystka nagrała też teledyski, których łącznie zrealizowała już ponad dwadzieścia. W jej dorobku znajdują się również nominacje do najważniejszych nagród muzycznych, w tym Grammy i BRIT Awards.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również