Nine Inch Nails i podobni artyści

 Nine Inch Nails — Further Down The Spiral Nine Inch Nails — Quake Nine Inch Nails — The Fragile (Left) Nine Inch Nails — YEAR ZERO

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Nine Inch Nails i podobni artyści" online

Nine Inch Nails- amerykański zespół reprezentujący industrialny rock, znany również pod skrótem NIN.

Zespól powstał pod koniec lat 80., a jego założycielem był Trent Reznor, który pełnił funkcję wokalisty, producenta, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Jest on osobowością samą w sobie i tak naprawdę zespół Nine Inch Nails to wyłącznie on. Wszystkie wydane krążki nagrywał w zasadzie sam, grając na każdym instrumencie z wyjątkiem perkusji. Jeśli miał większy problem, prosił o pomoc asystentów, albo „wolnych” muzyków.

Nine Inch Nails miało bardzo duży wpływ na ludzi młodego pokolenia. Wielu innych artystów określało zespół, a konkretnie Reznora jako twórczego i odkrywczego. W 1997 r. został uznany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki. W 2004 r. magazyn Rolling Stone uznał grupę za jeden ze stu największych rockowych zespołów wszech czasów, umieszczając ich na 94. miejscu.

Obecnie w składzie oprócz Reznora jest gitarzysta Robin Finck, perkusista Ilan Rubin, a także gitarzysta basowy Justin Meldal-Johnsen. Zespół wydał 9 albumów studyjnych, w tym ostatni w 2013 r. ”Hesitation Marks”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również