Noir Désir i podobni artyści

 Noir Désir — Du Ciment Sous Les Plaines Noir Désir — Veuillez Rendre L'Ame (A Qui Elle Appartient) Noir Désir — DES VISAGES DES FIGURES Noir Désir — Tostaky

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Noir Désir i podobni artyści" online

Noir Desir- to francuski zespół grający przede wszystkim rock i grunge. Wydali 11 albumów studyjnych i 17 singli.

Zespół istnieje od 1981 roku. Założyli go: Berttrand Cantat i Serge Tessot Gaya. Grupa działała przez 19 lat. Noir Desir zostało rozwiązane w 2010 roku wraz z odejściem Tessota. Opuszczenie zespołu motywowała trudną współpracą z drugim założycielem. Stosunki między nimi były tak napięte, że dalsze funkcjonowanie w zespole stało się niemożliwe. Pozostali członkowie podjęli decyzję o rozwiązaniu grupy.

Poruszali się przede wszystkim w stylistyce alternatywnego rocka. Cantat pisał przede wszystkim teksty, które poruszały tematy rasizmu, kultury masowej, etyki i moralności polityków, wyzysku biedoty, a także niesprawiedliwości i ludzkiej głupoty. M.in. ze względu na wyłuskiwanie tych problemów i śpiewanie o nich, zespół nazywany jest często „musycznym sumieniem Francji”. Mimo to członkowie zespoły nie należeli do aniołków, zwłaszcza Cantat, który został skazany za dotkliwe pobicie swojej dziewczyny, która w wyniku obrażeń zapadła w śpiączkę i zmarła.

  • Podobne

Komentarze