Novika i podobni artyści

 Novika — FEAT. NOVIKA Novika — FEAT. NOVIKA Novika — TRICKS OF LIFE Novika — FEAT. NOVIKA

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Novika i podobni artyści" online

Novika- właściwie Katarzyna Nowicka, polska piosenkarka i dziennikarka radiowa pochodząca z Warszawy. Tworzy muzykę klubową i elektroniczną.

Najbardziej znana jest bywalcom klubów, gdzie bardzo często pojawia się wraz z Beats Friendly – kolektywem, który założyła. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, kiedy to zaczęła gościnnie występować z duetem Boogie Mafia. Grywała również z innymi artystami, często były to występy improwizowane. Album debiutancki ukazuje się w 2001 roku. W 2004 r. ukazała się płyta płyta o dużo mówiącym tytule ”feat. Novika”, na którym znajdowały się nagrania z gościnnych występów.

Novika wiele razy pojawiała się na płytach innych muzyków, np. Smolika. Dużą sławę zyskała dzięki utworowi nagranemu z wyżej wymienionym artystom. Piosenka ta to „T.Time”. Byli za nią nominowaniu do nagrody Fryderyka.

Pierwszy solowy album artystki ”Tricks Of Life” ukazał się w 2006 roku za pośrednictwem wytwórni Kayax. Novika zamilkła w 2010 roku, aby dopiero w 2013 wydać kolejny album ”Heart Times”.

  • Podobne

Komentarze