Oceana i podobni artyści

 Oceana —  Oceana — Mundial 2014 Oceana — LOVE SUPPLY Oceana — MY HOUSE

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Oceana i podobni artyści" online

Oceana Mahlmann urodzona 23 stycznia 1982 roku w Wedlu (Niemcy), jest wokalistka z pogranicza muzyki soul, RnB i jazz. Bardziej rozpoznawana jest pod pseudonimem Oceana. Karierę rozpoczęła w 2008 roku, jednak już od najmłodszych lat kierował się ku muzyce, biorąc lekcje śpiewu i później wygrywając stypendium, co pozwoliło jej uczyć się pod okiem wokalistki Etty Scollo.

Pierwsza płyta została wydana przez Oceana’e w 2009 roku i nosiła ona nazwę ”Love Supply”. Osiągnęła ona bardzo dobre wyniki między innymi w Polsce, Grecji, Hiszpani czy Francji. Krążek był promowany przez singiel ”Cry Cry”, który okazał się przebojem w wielu krajach. Kolejna studyjna płyta ukazała się 22 czerwca 2012 roku pod nazwą ”My House”. Jednym z utworów zawierającym się na niej było ”Endless Summer”, która została ogłoszona przez UEFA międzynarodowym hymnem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 odbywających się w Polsce i na Ukrainie. Utwór został wielokrotnie zremix-owany przez wielu artystów, a całość znalazła się na płycie CD i w Internecie.

Oceana została wyróżniona w Polsce otrzymując Słowika Publiczności w Sopocie (2009)oraz statuetkę hitu roku ze świata (2010).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również