Oddział Zamknięty i podobni artyści

 Oddział Zamknięty — GREATEST HITS Oddział Zamknięty — Reda Nocą Oddział Zamknięty — ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY Oddział Zamknięty — Zapnij mnie (va)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Oddział Zamknięty i podobni artyści" online

Oddział Zamknięty- polski zespół rockowy, którego czasy największej świetności przypadają na lata 80. Znani zwłaszcza z przeboju ”Andzia i ja”

Zespół, w którym rotacja członków była niezwykle duża, na co wpływ ma zapewne długi okres istnienia grupy. Oddział Zamknięty powstał u schyłku lat 70., tj. w 1979 roku i istniał nieprzerwanie do 1987 r., po czym nastąpiła trzyletnia przerwa. Reaktywacja następuje w 1990. Zespół istnieje po dziś dzień.

Członkowie zespołu od początku związani byli z Warszawą. W skład pierwszego zespołu weszli: Jarosław Szlagowski, Krzysztof Jaryczewski, Paweł Mścisławski i Wojciech Łuczaj-Pogorzelski. Szlagowski i Mścisławski odeszli z zespołu tuż przed nagraniem takich hitów jak: ”Jestem zły” czy ”Andzia i ja”. Weszli w skład innego kultowego zespołu Lady Punk.

W 1985 roku Jaryczewski dostaje ciężkiego zapalenia strun głosowych i jest zmuczony do odejścia, zastępuje go znany z musicalu „Metro”, Robert Janowski. Skład zmieniał się wiele razy, ale nieprzerwanie za Oddziałem Zamkniętym ciągnęła się opinia zbuntowanych, aroganckich i złych. Na ich koncertach często dochodziło do bójek, a zespół demolował pokoje hotelowe. Wydali 6 płyt, ostatnia pojawiła się w 2001 roku - ”Co na to ludzie”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również