Omega i podobni artyści

 Sbb — Pop Session 79 Sbb — Odlecieć Z Wami Bijelo Dugme — Koncert Kod Hajducke Cesme Bijelo Dugme — Koncert Kod Hajducke Cesme
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.
  • W tej stacji grają:

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Omega to węgierska grupa rockowa grająca hard rocka i rocka progresywnego. Datę założenia przyjmuje sie 23 września 1962 roku.

Największy przebój zespołu Omega to ”Dziewczyna o perłowych włosach”, która powstała w 1969 roku i do dziś zaliczana jest do najpiękniejszych piosenek. Grupa Omega nagrała szesnaście albumów studyjnych w języku ojczystym (ostatni zatytułowany ”Egi jel”) oraz płyty w języku angielskim i niemieckim. Łącznie sprzedali ponad 10 milionów egzemplarzy. ”Gammapolis”, album wydany w 1979 roku jest do dnia dzisiejszego najlepiej sprzedającą się płytą na Węgrzech. W latach osiemdziesiątych, na fali popularności, zespół Omega, występował w Polsce, zdobywając coraz większe grono fanów. Inne wielkie przeboje zespołu to: ”Czarodziejski biały kamień”, ”Lena”, ”Never feel shame”.

W latach 90-tych występowali sporadycznie, dając kilka koncertów na Węgrzech. Jednak w 2004 roku Omega zatęskniła za sceną. W 2007 roku obchodzili jubileusz 45-lecia zespołu podczas koncertu na Hungaroringu.

Komentarze