Opus i podobni artyści

 Ricchi E Poveri — MAMMA MARIA Kaoma — LAMBADA Sabrina — Boys Laid Back — Laidest Greatest
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Opus to austriacki zespół rockowy założony w 1973 roku. Początkowo muzycy grali covery Deep Purple i Colloseum oraz rockowe wersje klasycznych utworów, jak np. „Die Kleine Nachtmusic”.

Właściwe brzmienie zespołu Opus narodziło się kilka lat później, w 1979 roku. Rok później członkowie zespołu wydali swoją pierwszą płytę zatytułowaną ”Daydreams”. W latach 1981-1984 zespół Opus wydał jeszcze trzy krążki: ”Eleven”, ”Opusition” oraz ”Up and Down”. Rok 1985 stanowił przełom w ich dotychczasowej karierze. Wówczas ukazał się album pt. ”Life is Life”, który był promowany singlem pod tym samym tytułem, który stał się światowym hitem. Niestety austriacki zespół już nigdy nie powtórzył tego sukcesu. Niektóre z ich przebojów wzniosły się na niemieckie, szwajcarskie i austriackie listy przebojów, nie zostały jednak ciepło przyjęte po tak wielkim sukcesie.

Członkami zespołu są: Herwig Rüdisser (wokal), Ewald Pfleger (gitara), Kurt-Rene Plisnier (instrumenty klawiszowe), Günter Grasmuck (perkusja). Grupa istnieje do dziś i nagrała w sumie 11 albumów, z czego ostatni ukazał się w 2004 roku pt. ”The Beat Goes On”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również