Outkast i podobni artyści

 Outkast — BIG BOI & DRE PRESENT...OUTKAST Outkast — The Love Below Outkast —  Outkast — STANKONIA

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Outkast i podobni artyści" online

OutKast to duet muzyków pochodzących z Atlanty w Georgii, USA. Ich muzyka jest połączeniem stylów: dirty south, funku, soulu, a nawet rocka. Skład zespołu od 1992 roku to: André Benjamin (znanego również jako Dre oraz André 3000) oraz Antwan Patton (lepiej znany jako Big Boi).

W 1994 roku OutKast wydali swój debiutancki album zatytułowany ”Southernplayalisticadillacmuzik” i jeszcze w tym samym roku zyskał status platynowej. Dwa lata później OutKast wydał drugą płytę ”ATLiens”, która debiutowała na drugim miejscu zestawienia Billboardu i również wkrótce pokryła się platyną. W 1998 roku ukazał się kolejny krążek, podwójnie platynowany, pt. ”Aquemini”.

W 2000 roku album ”Stankonia” wypromował wielki przebój OutKast - ”Ms. Jackson”. Dzięki niej duet stał się jedną z najbardziej znanych grup rapowych na świecie. Kolejna produkcja - ”Speakerboxxx/The Love Below” - to dwupłytowy album, który ukazał się w październiku 2003 roku. Promował go singiel ”Hey Ya”. W sierpniu 2006 roku do sklepów trafiła płyta ”Ildewild”, będąca jednocześnie ścieżką dźwiękową do filmu o tym samym tytule.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również