Ozzy Osbourne i podobni artyści

 Ozzy Osbourne — OZZMOSIS Ozzy Osbourne —  Ozzy Osbourne — BLACK RAIN Ozzy Osbourne — NO MORE TEARS

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ozzy Osbourne i podobni artyści" online

John Michael Osbourne znany bardziej jako Ozzy Osbourne jest brytyjskim autorem tekstów, wokalistą i muzykiem hard i heavy metalowym. Urodził się w Birmingham 3 grudnia 1948 roku. Zasłynął z wieloletniego udziału z grupą Black Sabath, a od 1980 rozpoczął karierę solową. Do jego najsłynniejszego występu należy między innymi odgryziona głowa nietoperza na koncercie w Des Moines (stan Iowa) w 1982 roku, jak wyjaśnił Ozzy w swojej biografii, był przekonany że nietoperz rzucony przez fana był plastikowy.

Dziesięć płyt studyjnych, pięć koncertowych, sześć kompilacji oraz 2 minialbumy to dotychczasowe dobra, jakimi obdarzył swoich fanów Ozzy Osbourne. Największym sukcesem okazała się debiutancka płyta ”Blizzard of Ozz” (1980), który pokryła się czterokrotnie platyną w Stanach Zjednoczonych, która zawierała między innymi singiel ”Crazy Train”. Pozostałe krążki nie osiągały aż tak wielkiego sukcesu, jednakże większość z nich stawało się platynowymi lub złotymi. Największymi hitami zostały takie utwory jak ”Dreamer”, ”Mr. Crowley”, ”Mama, I’m Coming Home” oraz wspomniany wcześniej ”Crazy Train”.

Warto również wspomnieć iż Ozzy Osbourne osobiście zajął się promocją swojej najnowszej płyty ”Scream” [PL: krzyk] i singla ”Let Me Hear You Scream”: siedział nieruchomo w Muzeum Figur Woskowych, nagle zaczynał się poruszać i wprawiając ludzi w osłupienie i przerażenie uzyskiwał tytuł swojej płyty w najprawdziwszym wydaniu. Telewidzowie również mogli poznać całą rodzinę Osbourne’ów w programie The Osbournes (2002-2005).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również