P.O.D. i podobni artyści

 Seether — 2002 - 2013 Disturbed —  Korn — MTV UNPLUGGED Deftones — Live
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

P.O.D. to amerykańska grupa muzyczna, powstała w 1992 roku w San Diego, USA, wykonująca nu metal. Obecnie zespół występuje w składzie: Wuv Bernardo (perkusja), Traa Daniels (gitara basowa), Sonny Sandoval (śpiew), Marcos Curiel (gitara).

W 1994 roku P.O.D. wydał swój debiutancki album zatytułowany ”Snuff the Punk”, na którym znalazły się punkowo-nu metalowe brzmienia. Dwa lata później wydał swój studyjny album ”Brown” stylem nawiązujący do debiutowego krążka. W 1997 roku wydany został nowy album koncertowy ”Payable on Death Live”, który jest zapisem audio z koncertu zespołu na festiwalu Tomfest. W 1999 roku, po podpisaniu nowego kontraktu, P.O.D. wydał album ”The Fundamental Elements of Southtown”, na którym pojawiły sie wielkie przeboje, jak: ”Southtown”, ”Rock The Party (Off The Hook)”.

W dniu ataków terrorystycznych na USA (11 września 2001 roku), grupa wydała album ”Satellite”, który przysporzył wielką popularność zespołowi i zdobył status platynowej. Od tamtego czasu P.O.D. wydał jeszcze cztery albumy studyjne, a czego ostatni w 2012 roku zatytułowany ”Murdered Love”. Zespół współpracował m.in. z Katy Perry i Santaną.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również