Paktofonika i podobni artyści

 Paktofonika — Podróże Po Amplitudzie Paktofonika — Archiwum Kinematografii Paktofonika — Alfa I Omega Paktofonika — EP Jestem bogiem

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Paktofonika i podobni artyści" online

Paktofonika (w skrócie PFK i nazywana przez fanów jako „Pakt trzech”) – polski zespół muzyczny wykonujący hip-hop. Powstał w 1998 roku z inicjatywy Wojciecha „Fokusa” Alszera, który do współpracy zaprosił Sebastiana „Rahima” Salberta, byłego członka formacji 3xKlan oraz Piotra „Magika” Łuszcza znanego z występów w zespole Kaliber 44. Koncertowy skład współtworzyli także Sebastian „DJ Bambus” Michalski i beatbokser Marcin „Sot” Zięba. Grupa została rozwiązana w 2003 roku. Stali się ikoną polskiego hip-hopu i ogromną inspiracją dla młodych raperów, którzy współcześnie tworzą polską scenę hip-hopową – to wszystko zasługa Paktofoniki. Utwory grupy możesz znaleźć już teraz w naszym radiu internetowym Tuba.FM i słuchać ich gdzie i kiedy tylko chcesz. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana dobrego rapu.

Paktofonika w Tuba.FM – klasyki polskiego rapu

Chyba nie ma nikogo w Polsce, kto nie kojarzyłby zespołu Paktofonika. Fokus, katowicki raper w 1998 roku zainicjował powstanie jednej z najbardziej rozpoznawalnych hip-hopowych grup muzycznych. Do współpracy zaprosił dwóch innych muzyków – Rahima i Magika. Tak powstała Paktofonika. Utwory zespołu weszły do kanonu polskiego rapu, a ich wykonawcy stali się rozpoznawali w całym kraju. W 2000 roku ukazała się pierwsza, debiutancka płyta pt. ”Kinematografia” z takimi utworami jak „Jestem Bogiem” czy „Chwile ulotne”. ”Kinematografia” w niedługim czasie pokryła się zlotem, co było oznaką ogromnego zainteresowani wśród słuchaczy. Paktofonika wyznaczała ścieżki na rodzącej się dopiero scenie hip-hopowej w kraju. Jednak osiem dni po premierze debiutanckiej płyty , Magik jeden z członków grupy popełnił samobójstwo. Grupa nie przestała jednak koncertować – zespół emitował fragmenty wykonywane przez niego ze ścieżki dźwiękowej oraz otrzymał wsparcie przez Dj Bambusa i beatboksera Sota. W 2012 roku ukazał się film „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. Reżyser podkreślił się nie jest to film biograficzny ale jedynie luźno oparty na życiu i twórczości członków Paktofoniki.

Słuchaj Paktofoniki w Tuba.FM

Jeżeli jesteś fanem polskiego hip-hopu albo dopiero zaczynasz przygodę z rodzimymi wykonawcami tego gatunku te radio jest dla Ciebie.Paktofonika to klasa sama w sobie – w Tuba.FM możesz słuchać tej katowickiej trójki beż żadnych obaw. Wystarczy, że dołączysz do użytkowników radia Tuba.FM a będziesz mógł całkowicie za darmo posłuchać Paktofoniki. Utwory tej hip-hopowej grupy sprawią, że pokochasz polski rap. Muzyka którą spotkasz w tym radiu da ci całkowita pewność, że nr.1 na polskiej scenie zawsze będzie Paktofonika. Fokus, Rahim i Magik tworzyli fantastyczne teksty, które do dzisiaj trafiają w gusta słuchaczy. Nie zastanawiaj się dłużej i posłuchaj Paktofoniki w Tuba.FM.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również