Patrick Wolf i podobni artyści

 Patrick Wolf — Lupercalia Patrick Wolf — WIND IN THE WIRES Patrick Wolf — The Magic Position Patrick Wolf — LYCANTHROPY

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Patrick Wolf i podobni artyści" online

Patrick Wolf urodził się 30 czerwca 1983 roku w Londynie jako Patrick Denis Apps. Ten angielski wokalista, skrzypek i multiinstrumentalista łączy, w swojej twórczości, folk z muzyką elektroniczną.

Patrick Wolf jako czternastolatek dołączył do pop-artowego kolektywu Minty. Już po wydaniu pierwszej płyty ”Lycanthropy” w 2003 roku, rozpoczął studia na Trinity Collage Music Conservatoire. Młody artysta jest niezwykle utalentowany, potrafi zagrać niemalże na wszystkim. Skrzypce, harfa, wiolonczela, gitara, fortepian, akordeon i ukulele nie są mu obce. O ile jego pierwszy album zawiera muzykę z pogranicza elektroniki i popu, to na kolejnych wydawnictwach słychać echa klasycznej edukacji artysty.

Na krążku ”Wind In The Wires” z 2005 roku, Patrick Wolf w niezwykle udany sposób łączy klasyczny brytyjski folk z elektronicznym, chłodnym popem. Następne płyty: ”The Magic Position” (2007) i ”Bachelor” (2009) są kontynuacją muzycznej drogi muzyka. Całą twórczość artysty charakteryzuje specyficzna estetyka muzycznej awangardy.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również