Paula Abdul i podobni artyści

 Cher — Burlesque (Soundtrack) Whitney Houston — ONE WISH: THE HOLIDAY ALBUM Cher — Take Me Home Tina Turner — WILDEST DREAMS
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Paula Julie Abdul znana bardziej jako Paula Abdul urodziła się 19 czerwca 1962 w San Fernando i jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów, aktorką, tancerką i choreografem. Ma na swoim koncie współpracę z Janet Jackson oraz z Michaelem Jacksonem. Była także cheerleaderką Lakers Girls w lidze NBA. Jako piosenkarka tworzy muzykę typu pop i R&B.

Paula Abdul ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Największy sukces osiągnęła pierwsza płyta „Forever Your Girl” (1988), która siedmiokrotnie pokryła się platyną w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych, a na całym świecie sprzedała się w nakładzie 12 milinów. Kolejne płyty osiągnęły nieporównywalnie mniejszy sukces, aczkolwiek „Spellbound” (1991) wielokrotnie pokrył się platyną i sprzedał w ilości miliona sztuk w samym USA. „Head over Heels” (1995) uzyskał status złotej płyty.

Paula Abdul otrzymała liczne nagrody w wielu kategoriach, nie tylko muzycznych. Do najważniejszych należą trzy MTV Video Music Award za największy hit piosenkarki „Straight Up”, trzy American Music Awards oraz nagroda Grammy. Doczekała się także swojej gwiazdy na Alei Sław Hollywood. Przyczyniły się do tego m.in. takie piosenki jak: „Opposites Attract”, „Forever Your Girl” czy „Rush Rush”

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również