Paula Cole i podobni artyści

 Jann Arden — Uncover Me 2 Tina Dico — COUNT TO TEN Alanis Morissette — UNDER RUG SWEPT Tori Amos — Strange Little Girls
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Paula Cole to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Artystka urodziła się 5 kwietnia 1968 roku w Rockport, Massachusetts, USA.

Paula Cole określana jest mianem mistrza kreowania poetyckich, marzycielskich melodii z niebanalnymi tekstami. Za swój pierwszy większy sukces, sama artystka uważa trasę koncertową u boku Petera Gabriela. W 1994 roku piosenkarka podpisała kontrakt z wytwornią Imago Records, co zaowocowało wydaniem debiutanckiego krążka zatytułowanego ”Harbinger”. Dwa lata później, od premiery ostatniej płyty, Paula Cole wydała swój drugi album pt. ”This Fire”. Na płycie znalazł się światowy hit ”Where Have All the Cowboys Gone?”, który został wykorzystany na ścieżce dźwiękowej do filmu „Miasto aniołów”. Ten sam singiel znalazł się w pierwszej dziesiątce Billboardu Hot 100 w 1997 roku.

W 1998 roku Paula Cole otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta, pomimo tego, że jej debiut miał miejsce cztery lata wcześniej. W sumie artystka wydała pięć albumów, z czego ostatni - ”Ithaca” - w 2010 roku.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również