Piotr Rubik i podobni artyści

 Piotr Rubik —  Piotr Rubik — Dzisiaj w Betlejem Piotr Rubik — Opisanie Świata Piotr Rubik — Tu Es Petrus - Ty jesteś skałą (Oratorium)

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Piotr Rubik i podobni artyści" online

Piotr Rubik urodził się 3 września 1968 roku w Warszawie. To polski wiolonczelista, kompozytor muzyki popularnej, filmowej i teatralnej.

W roku 2004 w Kielcach miała miejsce prapremiera oratorium "Świętokrzyska Golgota" ze słowami Zbigniewa Książka, do którego Piotr Rubik napisał muzykę. W dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej był współautorem i dyrygentem koncertu "Anioły Europy" na wrocławskim Rynku.

Jednak największą popularność Piotr Rubik odniósł dzięki utworowi "Niech mówią, że to nie jest miłość", śpiewany przez Olgę Szomańską i Przemysława Brannego, pochodzący z oratorium "Tu Es Petrus", który został poświęcony pamięci Jana Pawła II. Oratorium z tekstami Zbigniewa Książka zostało zarejestrowane 14 maja 2005 roku w kieleckim amfiteatrze "Kadzielnia". W marcu 2006 roku ukazała się pierwsza w autorska płyta artysty, zatytułowana "Rubikon". Na płycie znalazły się utwory napisane w różnych latach przez kompozytora dla znanych wykonawców, a także nagrania instrumentalne.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również