Piotr Szczepanik i podobni artyści

 Maryla Rodowicz — Buty 2 i 1 2 Maryla Rodowicz — Sing-Sing Anna Jantar — Martin Hoffmann - Orchester International Janusz Laskowski — Kolorowe jarmarki
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Piotr Szczepanik to polski piosenkarz, kompozytor, który urodził się 14 lutego 1942 roku w Lublinie.

Piotr Szczepanik przyszedł na świat w 1942 roku w Lublinie, skończył studia na Wydziale Humanistycznym KUL. W czasie studiów brał udział w studenckich kabaretach. Jako artysta pojawił się, z zupełnie nowym repertuarem, gdy polska młodzież słuchała rock`n`rolla, a na scenie muzycznej królowali Czerwono-Czarni, Karin Stanek i Czesław Niemen. Piotr Szczepanik zaproponował coś zupełnie innego: liryczne utwory, które skłaniały do zatrzymania się na chwilę i refleksji w swoim życiu. Publiczność pokochała piosenkarza za ciepły głos i sentymentalne tony.

Pierwsze nagrania Piotr Szczepanik wykonał dla Polskiego Radia z grupami Tajfuny oraz Ricercar `64. Współpracował także z Jackiem Fedorowiczem i Bohdanem Łazuką, z którym razem tworzył kabaret Popierajmy się w latach 1967-73. W latach 80. działalność Piotra Szczepanika koncentrowała się głównie na organizacji koncertów poetyckich. strong>Piotr Szczepanik zadebiutował w 1963 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Serca publiczności podbił wykonując liryczne i nastrojowe piosenki takie jak "Kochać", "Żółte kalendarze" czy "Goniąc kormorany".

  • Podobne

Komentarze