Pudelsi i podobni artyści

 Pudelsi — PSYCHOPOP Pudelsi — LEGENDARNI PUDELSI 1986 - 2004 Pudelsi — WOLNOSC SLOWA Pudelsi — MADAME CASTRO

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Pudelsi i podobni artyści" online

Püdelsi to polski zespół rockowy w 1985 roku założony przez Andrzeja "Pudla" Bieniasza w 1986 roku. W skład grupy weszli wtedy Franz Dreadhunter, Dario Litwińczuk, Marek "Motyl" Motylski, Jarema Pogwizd i Bartosz Betkowski. Po niecałym roku do zespołu dołączył Maciej Maleńczuk, ale w 2005 roku jego miejsce zajął Szymon Goldberg.

W roku 1986 Püdelsi wystąpili po raz pierwszy w Jarocinie. Rok później nagrali album „Kora - Püdelsi - Bela Pupa” z udziałem Kory Jackowskiej i Macieja Maleńczuka. Po wydaniu pierwszego krążka zespół przechodził ciężki okres, a ciągłe zmiany składu nie wpływały zbyt dobrze na pracę muzyków. Dlatego też następny krążek, zatytułowany „Viribus Unitis”, ukazał się dopiero w 1996 roku. Od tego momentu Püdelsi osiągali coraz większe sukcesy. Rok później pojawiła się płyta „Narodziny Zbigniewa (Püdelsi grają Düpą)”, a w 1999 roku ukazał się krążek „Psychopop”.

Po tym Püdelsi zrobił sobie przerwę, by w 2003 roku znów podbić serca fanów nowym wydawnictwem – „Wolność Słowa”. Rok później na sklepowych półkach pojawiła się płyta „Jasna Strona – Legendarni Pudelsi 1986 – 2004” z nowymi aranżacjami utworów z poprzednich albumów. W 2007 roku ukazał się album „ZEN”.

  • Podobne

Komentarze