Röyksopp i podobni artyści

 Röyksopp —  Röyksopp — RAM CAFE, VOL. 3 [VA] Röyksopp — SP: FORSAKEN COWBOY Röyksopp — MELODY A.M

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Röyksopp i podobni artyści" online

Duet Röyksopp jest projektem szkolnych kolegów, którzy zaczęli eksperymentować na początku lat 90’, jednak zespół powstał w norweskim Tromsø dopiero w 1998 roku. Domeną zespołu jest muzyka elektroniczna i trip hop, który komponują i grają Torbjørn Brundtland i Svein Berge.

Röyksopp pierwszą płytę wydali w 2001 roku, była nią „Melody A.M.”, która uzyskała wiele pozytywnych recenzji oraz uznanie fanów. Była promowana przez cztery single, a najpopularniejszymi okazały się „Eple” i „Remind Me / So Easy”. Kolejne płyty ukazały się w roku 2005, 2009 i 2010, a były to kolejno „The Understanding”, „Junior” i „Senior”. Singlami, które okazały się hitami są: „What Else Is There?”, „Happy Up Here” i „The Girl and the Robot”.

Poza sukcesami osiągniętymi przez płyty i single, Röyksopp zostali popularni dzięki wykorzystaniu ich muzyki w wielu reklamach i grach wideo. Po możliwość wykorzystania utworów zgłosiły się takie firmy jak Apple, Geico oraz Electronic Arts, który muzykę zespołu wykorzystał dwukrotnie w grze Fifa.

  • Podobne

Komentarze