R. Kelly i podobni artyści

 Ja Rule — THE MIRROR Mary J. Blige — GROWING PAINS Craig David — GREATEST HITS Usher — 8701
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

R. Kelly to amerykański celebryta urodzony 1967 roku jak Robert Sylvester Kelly. Jest to piosenkarz oraz producent muzyczny. Na scenie po raz pierwszy pojawił się w roku 1989 z zespołem Public Announcement. Zaowocowało to kilkuletnią współpracą oraz nagraniem kilku hitów. Wokalista wykonuje muzykę hip-hop oraz R&B. Do tej pory piosenkarz zdążył wydać kilka płyt nagranych z zespołem oraz kilkanaście solowych albumów.

R. Kelly współpracje z najlepszymi gwiazdami takimi jak: Akon, Michael Jackson, Jennifer Lopez, Jay-Z, Ashanti, Snoop Dogg, P. Diddy oraz Sean Paul. Jego pierwsza solowa płyta zdobyła miano platynowej. Jego największymi hitami znanymi na całym świecie są: „I Believe I Can Fly”, „Hotel”, „Number One”. Swoim głosem artysta porusza serca milionowej publiki. Jest on zaliczany do najlepszych piosenkarzy danego wieku. Wszystkich pozostałych bije życiowymi tekstami piosenek oraz oryginalnymi teledyskami.

R. Kelly zdobył już kilkanaści nagród Grammy, między innymi za najlepszą piosenkę oraz najlepszy męski występ wokalny. Jest on wzorem dla młodych i niedoświadczonych artystów wkraczających na rynek muzyczny. Piosenkarz łączy kilka typów muzyki. Romantyczne oraz nowoczesne rytmy królują na listach muzycznych.

  • Podobne

Komentarze