Ray Wilson i podobni artyści

 Ray Wilson — AN AUDIENCE AND RAY WILSON Ray Wilson —  Ray Wilson — Live and Acoustic Ray Wilson — PROPAGANDA MAN

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ray Wilson i podobni artyści" online

Ray Wilson przyszedł na świat 8 września 1968 w Dumfries. To szkocki wokalista rockowy, członek zespołu Stiltskin oraz w latach 1997-1998 członek legendarnej grupy Genesis.

Od 1996 do 1999 roku Ray Wilson był liderem światowej sławy zespołu Genesis oraz współtworzył album grupy zatytułowany "Calling All Stations". W związku z wydaniem płyty zorganizowana była ogólnoświatowa trasa koncertowa pt. "Calling All Stations Tour". Po zakończeniu trasy działalność zespołu została zawieszona.

W roku 2001 Ray Wilson rozpoczął karierą solową, która miała miejsce na specjalnym koncercie na "Edinburgh International Festival". Po długiej trasie po Europie oraz w Ameryce Południowej i Środkowej, wokalista wydał dwa lata później swój pierwszy album solowy zatytułowany "Change". Jesienią 2006 rokuRay Wilson wraz z zespołem Stiltskinwydał album "She", który stanowi powrót do mocniejszego brzmienia. Wraz z nowym wydawnictwem zespół i wokalista ruszyli w długą trasę koncertową. We wrześniu 2011 ukazał się oczekiwany album studyjny tej formacji zatytułowany "Unfulfillment". Utwory, które znalazły się na tym albumie to z jednej strony potężny ładunek energii, opartej na masywnie brzmiących gitarach a z drugiej strony osobiste teksty, ballady, a także ciekawe aranżacje instrumentów smyczkowych.

  • Podobne

Komentarze