Razorlight i podobni artyści

 Razorlight — UP ALL NIGHT

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Razorlight i podobni artyści" online

Razorlight, to angielsko-szwedzka grupa muzyczna wykonująca muzykę z gatunku indie rock. Zespół powstał w 2002 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i autora piosenek Johnny’ego Borrella.

Debiutancki album Razorlight zatytułowany ”Up All Night” ukazał sie w czerwcu 2004 roku i osiągnął trzecie miejsce brytyjskiej listy najlepszych albumów już w następnym miesiącu. Krążek został przyjęty dobrze przez krytyków, otrzymując pozytywne recenzje najważniejszych magazynów muzycznych. Zespół został okrzyknięty najlepszym nowym zespołem brytyjskim.

Drugi album zespołu, zatytułowany po prostu "Razorlight", pojawił się w sprzedaży 17 lipca 2006 roku. Pomimo tego, że otrzymał niezbyt przychylne recenzje od krytyków, tydzień później zadebiutował od razu na 1. miejscu na brytyjskiej liście Albums Chart. Płytę promował utwór „In the Morning”. Po kilku miesiącach pracy w studio, 3 listopada 2008 roku grupa Razorlight wydała swój trzeci album, zatytułowany „Slipway Fires”. Promowały go single „Wire To Wire” i „Hostage of Love”. Do kolejnego singla, zatytułowanego „Burberry Blue Eyes” zespół nagrał teledysk.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również