Rednex i podobni artyści

 Novaspace — Supernova Novaspace — Supernova Right Said Fred — Summer Beach Club, Vol. 1 [VA] Twenty 4 Seven — Street Moves
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Rednex to szwedzki zespół, który powstał w 1994 roku i tworzący muzykę będącą mieszanką gatunków country oraz motywów pieśni Indian amerykańskich. Zespół stworzyli Janne Ericsson, Örjan "Öban" Öberg i Pat Reiniz, którzy postanowili sprawdzić, jak będzie brzmiało połączenie muzyki country i eurodance. Okazało się, że oryginalny pomysł był jak najbardziej trafiony, a przeróbka utworu "Cotton Eyed Joe" stała się przebojem na światową skalę.

Debiutancki album zespołu Rednex został wydany w 1995 roku i zatytułowany "Sex and Violins". Znalazły się na nim przebojowe nagrania zespołu "Old Pop In An Oak" oraz "Wish You Were Here".

Rednex powrócili w 2000 roku z nową płytą "Farm Out". Pomimo tego, że nie był to sukces na miarę poprzednika, utwór "Spirit of the Hawk" było dość popularne w europejskich krajach. Trzy lata później ukazała się płyta "The Best of the West" z największymi przebojami zespołu. W 2006 roku wyszło nagranie "Mama Take Me Home", a potem "Fe Fi (The Old Man Died)".

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również