Ricky Martin i podobni artyści

 Ricky Martin — Almas Del Silencio Ricky Martin — E2 deluxe edition Ricky Martin — Sound Loaded Ricky Martin — Vuelve

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ricky Martin i podobni artyści" online

Ricky Martin to urodzony 24 grudnia 1971 roku portorykański piosenkarz, aktor oraz osobowość sceniczna i telewizyjna. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie muzyką, śpiewem oraz występowaniem na scenie. Jako nastolatek zaczął współpracę z zespołem Menudo, następnie widzowie poznali go jako aktora w kilku serialach, by w latach 90 wysłuchać jego pierwszej solowej płyty.

Ricky Martin pojawił się na rynku muzycznym w 1984 roku. Na początku swojej kariery nagrywał wyłącznie w języku hiszpańskim, by potem dać fanom próbkę swoich angielskim popisów wokalnych. Od samego początku jego płyty odnosiły olbrzymią popularność, dawały mu niesamowite zyski. Artysta znany jest z takich utworów jak: „Livin’ la vida loca”, „The Cup of Life”, „She Bangs” oraz „Nobody Wants to Be Lonely”.

Ricky Martin nagrywa muzykę latynoską, pop oraz ballady. To taneczne utwory, które królują na wielu imprezach na całym świecie. Dodatkowo teledyski nagrywane do promowanych utworów są zawsze kolorowe, wypełnione wspaniałymi kostiumami i pełne układów tanecznych. Jest to pierwszy artysta portorykański, który rozszerzył znajomość muzyki latynoamerykańskiej. W swojej karierze miał okazję współpracować z Madonną oraz z Christiną Aguilera. Nagrał 9 albumów studyjnych, które kilkakrotnie były nagradzane statuetką Grammy.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również