Ringo Starr i podobni artyści

 Ringo Starr — Y NOT Ringo Starr —  Ringo Starr — Liverpool 8 Ringo Starr — THE VERY BEST OF RINGO STARR

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ringo Starr i podobni artyści" online

Ringo Starr to urodzony w 1940 roku w Liverpoolu muzyk i perkusista. Jest znanym Brytyjczykiem, który grywał z wieloma zespołami, tworząc tym samym wielkie hity. Od 1962 do 1970 roku był perkusistą znanej grupy muzycznej The Beatles. Po rozpadzie zespołu utworzył własną grupę All-Starr Band, z którą wykonuje muzykę pop oraz rock. Muzyk jest aktywny od 1957 roku, kiedy to założył formację z kolegą. Od tamtej pory był członkiem kilku zespołów i stawał się coraz bardziej znany.

Ringo Starr uzyskał sukces solowymi utworami „Photographr” i „You’re Sixteenr”. Jako perkusista jednego z najsławniejszych zespołów lat 60 zyskał popularność hitami „With a Little Help from My Friends” oraz <”strong>Yellow Submarine”.

Ringo Starr oprócz gry na perkusji, tworzył teksty piosenek, śpiewał oraz był aktorem. Po rozpadzie zespołu The Beatles zajął się swoją solową karierą, grywał w wielu filmach, serialach a także użyczał swojego głosu w kilku wielkich produkcjach. Artysta w 2011 roku odwiedził Polskę. Zagrał największe utwory, którymi zachwycił zgromadzoną publiczność. Artysta znajduje się na liście najlepszych perkusistów świata.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również