Robert Chojnacki i podobni artyści

 Patrycja Kosiarkiewicz — Kim Wiec Jestem Kombii — WSZYSTKO JEST JAK PIERWSZY RAZ Krzysztof Krawczyk — Największe przeboje cz. 1 Krzysztof Krawczyk —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Robert Chojnacki to polski muzyk, kompozytor, przez wiele lat saksofonista zespołu De Mono. Z De Mono muzyk występował w latach 1987-2006, nagrał z nim 10 płyt, w tym trzy składanki podsumowujące przeboje grupy. Artysta urodził się 5 listopada 1958 roku.

W drugiej połowie lat 90-tych XX wieku Robert Chojnacki odniósł wielki komercyjny sukces jako artysta solowy. Jego pierwszy album ”Sax and Sex”, który ukazał się w 1995 roku. Płyta zawierała wiele przebojów m.in. ”Budzikom śmierć, ”Niecierpliwi”, ”Prawie do nieba”. Została sprzedana w nakładzie 1 270 000 egzemplarzy. Na płycie gościnnie zaśpiewał Andrzej Piaseczny, który wówczas był wokalistą zespołu Mafia. Kolejne solowe płyty Robert Chojnacki wydał w 1996 roku, która ponownie została nagrana z Andrzejem Piasecznym ("Sax and Dance") oraz "Big Beat" z 1997 wraz z Maciejem Molędą.

W październiku 2006 roku Robert Chojnacki po raz kolejny zaprezentował swój solowy album, zatytułowany "Saxophonic". Tym razem muzyk zaprosił do współpracy między innymi Andrzeja Piasecznego, Krzysztofa Kiljańskiego, Pawła Kukiza, Ryszarda Rynkowskiego, Artura Gadowskiego, Andrzeja Lamperta oraz gościa specjalnego – kanadyjkę Camille Miller.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również