Roberta Flack i podobni artyści

 Roberta Flack — CHAPTER TWO Roberta Flack — Let It Be Roberta. Roberta Flack Sings The Beatles Roberta Flack — I'M THE ONE Roberta Flack — KILLING ME SOFTLY

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Roberta Flack i podobni artyści" online

Roberta Flack urodziła się 10 lutego 1937 roku w Asheville, to amerykańska piosenkarka wykonująca utwory z gatunku jazz, soul i folk.

Piosenkarka Roberta Flack zaczynała swoją karierę w amerykańskich klubach, gdzie odkrył ją muzyk jazzowy Les Mc Cann. Jej pierwsze dwa albumy zostały dobrze przyjęte, niestety żaden utwór nie okazał się hitem. Zmieniło się to jednak w 1972 roku, gdy Roberta Flack zaśpiewała utwór "The First Time Ever I Saw Your Face" z repertuaru Ewana Mc Colls. Piosenka została wydana na ścieżce dźwiękowej do filmu "Play Misty for Me". Kolejnymi wielkimi przebojami okazały się piosenki zatytułowane "Killing Me Softly With His Song" z 1973 roku oraz "Feel Like Making Love". Następnie Roberta Flack zaangażowała się w działalność charytatywną, a na scenę prawdziwie powróciła w 1980 roku.

Na początku lat 90. Roberta Flack ponownie znalazła się w pierwszej dziesiątce list przebojów z utworem "Set The Night To Music". Dotychczas piosenkarka wydała 18 płyt, którą ostatnią wydała w 2003 roku pt. "Holiday".

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również