Robin Gibb i podobni artyści

 Bee Gees — BEE GEES' 1st Goombay Dance Band — SUN OF JAMAICA Al Bano & Romina Power — Felicità Secret Service — Top Secret (Greatest Hits)
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Robin Gibb urodził się 22 grudnia 1949 w Douglas na Wyspie Man, zmarł 20 maja 2012 w Londynie. To brytyjski muzyk, jeden z trzech braci tworzących legendarny zespół Bee Gees.

Robin Gibb chodził do szkoły podstawowej w Manchesterze (Oswald Road Primary School), a następnie do Chorlton-Cum-Hardy i Humpy Bong School w Brisbane. Z reguły na scenie artysta nie grał na żadnym instrumencie, ale w domu grał na pianinie, organach, akordeonie i wiolonczeli. Największy wpływ na niego mieli: Roy Orbison, The Beatles i Otis Redding. W roku 1969 Robin Gibb postanowił opuścić szeregi zespołu Bee Gees i rozpocząć solową karierę.

Po wydaniu debiutanckiego albumu zatytułowanego "Robin’s Reign" w 1970 roku, Robin Gibb postanowił powrócić do swoich braci. Grupa ma na swoim koncie oszałamiające sukcesy, ponad 120 milionów sprzedanych płyt, międzynarodowa sława i niezliczone nagrody. Na początku lat 80. Doszło do kilku nieporozumień na tle personalnym w zespole. Robin Gibb po raz kolejny próbował swoich sił jako solista i wydał trzy albumy: "How Old Are You?", "Secret Agent", "Walls Have Eyes". Niestety nie osiągnęły one wiekszych sukcesów. W roku 2003 ukazało się wydawnictwo zatytułowane "Magnet".

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również