Rudimental i podobni artyści

 Sigma —  Sub Focus — Druggy Labrinth — Electronic Earth Katy B — On A Mission
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Rudimental jest projektem który powstał w 2010 roku w Hackney w Londynie. Są z nim związani producenci i autorzy tekstów: Piers Agget, Kesi Dryden, Amir Amor i DJ Locksmith, którzy wspólnie tworzą utwory zaliczane do gatunku RnB.

Do tej pory grupa Rudimental ma na swoim koncie jeden studyjny krążek zatytułowany ”TBA”. Był on promowany przez kilka singli: ”Deep in the Valley”, ”Speeding” i ”Spoons”, jednak piosenki nie były w stanie wypromować debiutanckiego krążka ani same nie okazywały się hitami. Dopiero po podjęciu decyzji o wypuszczeniu kolejnego singla ”Feel the Love” zespół osiągnął sukces. Wybór tego singla był strzałem w dziesiątkę, gdyż wdarł się na listy przebojów na długie tygodnie zajmując bardzo wysokie miejsca między innymi w Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii i Szkocji oraz uzyskując certyfikat platynowego utworu w Austrii.

Projekt Rudimental ma na swoim koncie współpracę z wieloma innymi artystami, wliczają się do nich między innymi John Newman, Mnek, Syron, MC Shantie i inni. Poza twórczością własną, grupa zajmuje się także remix-ami utworów innych artystów.

  • Podobne

Komentarze