Rufus Wainwright i podobni artyści

 Rufus Wainwright — All Days Are Nights: Songs For Lulu Rufus Wainwright — Poses Rufus Wainwright — SHREK [SOUNDTRACK] Rufus Wainwright — Rufus Wainwright

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Rufus Wainwright i podobni artyści" online

Rufus Wainwright - amerykański piosenkarz.

Już jako sześciolatek Wainwright rozpoczął grę na pianinie. Jako nastolatek założył zespół McGarrigle Sisters and Family, z którym nagrał piosenkę "I`m Running", za którą to otrzymał nagrodę Genie Award for Best Original Song. Jego debiutancki album "Rufus Wainwright" wydany został w 1998 roku i został okrzyknięty jedną z najlepszych płyt roku. W tym samym czasie artysta rozpoczął trasę koncertową z Seanem Lennonnem, synem Johna Lennona. Od 2001 do 2004 roku koncertował z takimi muzykami jak Tori Amos czy Sting.

Łącznie, artysta wydał 7 albumów studyjnych, z czego największą popularnością cieszyła się wydana w 2007 roku "Release the Stars". Z wielkim sukcesem spotkała się jego wersja piosenki "Hallelujah" autorstwa Leonarda Cohena, która wykorzystana została w filmie "Shrek". Jako swoje inspiracje Wainwright wymienia Edith Piaf czy Judy Garland. Prywatnie, jest synem popularnego w latach 70. piosenkarza folkowego Loudona Wainwrighta III.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również