Ryszard Rynkowski i podobni artyści

 Ryszard Rynkowski — Inny nie będę Ryszard Rynkowski — ZACHWYT Ryszard Rynkowski — ZLOTA KOLEKCJA - BANANOWY SONG Ryszard Rynkowski — Inny nie będę

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Ryszard Rynkowski i podobni artyści" online

Ryszard Rynkowski to polski wokalista popowy, urodzony 9 października 1951 roku w Elblągu. Od dzieciństwa miał kontakt z muzyką — uczył sie gry na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej. Później grywał w amatorskich zespołach w rodzinnym mieście. Prawdziwy debiut muzyczny nastąpił w 1972 roku na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie z grupą EI.

Po przeprowadzeniu się do Warszawy w latach 70. Ryszard Rynkowski został pianistą w Grupie Bluesowej Gramina. Później zaczął współpracować z Victoria Singers, który zmienił nazwę na VOX w 1979 roku. Piosenkarz był twórcą wielu utworów tego zespołu: „Bananowy song” czy „Szczęśliwej drogi już czas”. W 1987 roku piosenkarz rozpoczął karierę solową. Od 1991 roku wydał 14 singli i 11 solowych płyt. Do najpopularniejszych utworów Ryszarda Rynkowskiego należą: „Wypijmy za błędy” (1991), „Jedzie pociąg z daleka” (1995), „Za łodzi za starzy” (2000), „Dary losu” (2000), „Dziewczyny lubią brąz” (2001), „Ten typ tak ma” (2003).

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również