Sławek Uniatowski i podobni artyści

 Natalia Kukulska — Tobie Pectus —  Andrzej Piaseczny — 15 DNI Brodka — Album
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Sławek Uniatowski urodził się w 1984 roku w Toruniu. Z muzyką związany jest od dziecka, jednak usłyszano o nim, gdy zajął drugie miejsce w czwartej edycji „Idola”.

W wieku 16 lat Sławek Uniatowski grał w toruńskich klubach i został zauważony przez Sławka Ciesielskiego z Republiki, z którym rozpoczął współpracę w zespole instrumentalnym „Kije”. Bardzo duże znaczenie, dla młodego piosenkarza, miało spotkanie z Leszkiem Możdżerem w klubie SPATiF w Sopocie, które przerodziło się w przyjęty z entuzjazmem przez gości klubu minikoncert. Sławek Uniatowski grał również z Adamem Nowakiem z zespołu Raz, Dwa Trzy, Jackiem Bończykiem i Mariuszem Lubomskim. Brał udział w wielu konkursach: lokalnych i wojewódzkich; zaśpiewał także w koncercie laureatów festiwalu FAMA w 2003 roku. Największym dotychczas osiągnięciem artysty było dojście do finału 4 edycji programu Idol, w którym zdobył sympatię jury oraz publiczności. W ostateczności zajął drugie miejsce.

25 czerwca 2005 roku Sławek Uniatowski razem z dwójką pozostałych finalistów Idola wystąpił podczas koncertu Top Trendy w Operze Leśnej w Sopocie. Nagrał także utwór ”Będzie to co musi być” w duecie z Marylą Rodowicz. Piosenka ta znalazła się na płycie wokalistki zatytułowanej ”Kochać”.

  • Podobne

Komentarze