S Club 7 i podobni artyści

 Sugababes — LOVE, ACTUALLY [SOUNDTRACK] Aly & Aj — INTO THE RUSH Blue — Best of Mis-Teeq — Lickin' On Both Sides
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

S Club 7 to, jak sama nazwa wskazuje, grupa siedmiorga młodych ludzi, którzy w bardzo krótkim czasie stali się idolami nastolatków nie tylko w całej Wielkiej Brytanii, ale także i w całej Europie.

Grupa S Club 7 powstała w 1999 roku, a tworzyli ją: Rachel Stevens, Hannah Spearritt, Bradley McIntosh, Paul Cattermole, Jon Lee, Jo O’Meara oraz Tina Barrett. Cała siódemka została wybrana spośród 10000 kandydatów podczas castingu. Zespół nagrał w sumie cztery albumy studyjne, wydali jedenaście singli i sprzedali ponad czternaście milionów albumów na całym świecie.

Pierwszy album zespołu, zatytułowany po prostu ”S Club”, miał bardzo silny popowy dźwięk, podobny do wielu artystów z tamtych czasów. Jednakże, poprzez przebieg ich kariery, ich muzyczne podejście zmieniło się w kierunku tańca i RnB. S Club 7 zdobył w sumie dwie „Brit Awards” w 2000 dla brytyjskiego aktu przełomowego, a w 2002 roku za najlepszy brytyjski singiel. W 2001 roku, album ”Strong>Sunshine” zdobyła status płyty roku i wiele nagród. Ich ostatni album został wydany w 2002 roku pt. ”Seeing Double” w starym składzie, a a kolejny planują wydać w 2013 roku.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również