Safri Duo i podobni artyści

 Scooter — ...and the Beat Goes On! Master Blaster — Trance: The Vocal Session 4 Dr. Alban — I believe Paffendorf — Club Rotation, Volume 20 (disc 2)
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Safri Duo to duński zespół perkusyjny, w którego skład wchodzą Uffe Savery i Morten Friis, który powstał w 1997 roku. Obaj początkowo zajmowali się muzyką klasyczną i właśnie z wytwórnią wydającą takich artystów podpisali kontrakt. Jednak okazało się, że dużo lepiej wychodzi im tworzenie muzyki elektronicznej.

Savery i Friis spotkali się jeszcze w roku 1997 i postanowili sprawdzić się jako zespół. Tak powstało Safri Duo, którego nazwa pochodzi od początkowych liter nazwisk obu członków grupy. Dzięki współpracy z wytwórnią Chandos zespół wydał kilka płyt, na których znalazły się aranżacje między innymi utworów Bacha czy Ravela.

Na początku 2000 roku Safri Duo postanowili zmienić swoje brzmienie. Ich utwór "The Bongo Song", stał się jednym z najpopularniejszych w muzyce klubowej. Krążek "Episode II" stał się hitem na muzycznym rynku zaraz po premierze. Oprócz piosenki "The Bongo Song", krążek promowały utwory "Sweet Freedom", "Samb-Adagio" oraz "Baya Baya". Trzy lata później Safri Duo powróciło z kolejnym albumem. Na płycie zatytułowanej "3.0" największym przebojem okazał się utwór "Rise".

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również