Scatman John i podobni artyści

 Captain Jack — Greatest Hits Dj Bobo — THERE IS A PARTY Haddaway — The Album - 2nd Edition Pharao — The Return
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Scatman John, czyli John Paul Larkin urodził się 13 marca 1942 w El Monte, Kalifornia, zmarł 3 grudnia 1999 w Los Angeles. To amerykański muzyk, ze względu na perfekcyjnie opanowany jazzowy styl wokalny zwany scatem, znany jako Scatman John.

Przełomem w karierze Scatman John był singel zatytułowany "Scatman (Ski-Ba-Bop-Ba-Dop-Bop)" z 1994 roku, którym rozpętał prawdziwy szał, zarówno w temacie muzyki, jak i obalenia mitu na temat jąkających się wokalistów. Singel rozszedł się w ponad 6 milionowym nakładzie. Wielkim idolem artysty był legendarny Louis Armstrong i też jemu poświęcił drugą swoją płytę ”Everybody Jam!”. Na krążku pojawia się wiele odwołań do muzyki Armstronga . Otrzymał 14 złotych oraz 18 platynowych płyt za albumy i single, których sprzedał w sumie 2,5 mln egzemplarzy.

Po sukcesie "Scatman (Ski-Ba-Bop-Ba-Dop-Bop)" i "Scatman`s World", Scatman John wyruszył w trasę koncertową po Europie i Azji. Kolejny album muzyka, zatytułowany ”Everybody Jam!”, wydano w 1996 roku. Mimo że nie spotkał się z tak ciepłym przyjęciem jak debiutancka płyta, to stał się wielkim hitem w kraju kwitnącej wiśni.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również