Scissor Sisters i podobni artyści

 Scissor Sisters — SCISSOR SISTERS Scissor Sisters — Remixed! Scissor Sisters — TA-DAH Scissor Sisters — Night Work

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Scissor Sisters i podobni artyści" online

Scissor Sisters powstał w 2001 roku w Nowym Jorku pod nazwą „Dead Lesbian and the Fibrillating Scissor Sisters”. Zespół gra muzyke pop — rock z elementami glam rocka, kabaretu i disco. Obecnymi członkami zespołu są: Jake Shears (Jason Sellards) jako wokalista, Babydaddy (Scott Hoffman) na gitarze i instrumentach klawiszowych, Ana Matronic (Ana Lynch) wspomagająca wokal oraz grająca na tamburynie, Del Marquis (Ana Lynch) jako gitarzysta i Paddy Boom (Randy Schrager) na perkusji.

Scissor Sisters mają na swoim koncie trzy płyty (czwarta zaplanowana na maj 2012 roku), które osiągnęły spory sukces w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Australia, Irlandia czy Wielka Brytania. Największą sławę zyskały dwie pierwsze: „Scissor Sisters” (2004) i „Ta-Dah” (2006), które wielokrotnie pokryły się platyną.

Popularność Scissor Sisters rozpoczęła sie od utworu „Comfortably Numb”, który zwrócił uwagę wytwórni muzycznych. Kolejnymi piosenkami, które okazały się hitami były: „Filthy/Gorgeous”, „I Don’t Feel Like Dancin’” i „Fire with Fire”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również