Scooter i podobni artyści

 Dj Visage — Club Sounds Vol.7 Rednex — Sex & Violins Star Trooper — EP: ONE IN A MILLION Mypd —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Scooter to niemiecka grupa happy hardcore . Skład grupy tworzą: H.P. Baxxter, Rick J. Jordan i Michael Simon, a zespół powstał w 1993.

Scooter to jeden z najbardziej znanych zespołów muzyki dance. Pierwszy ich przebój nosił tytuł ”Hyper Hyper” i odniósł ogromny sukces. Każdy kolejny utwór grupy trafia na pierwsze miejsca list przebojów i staje się wielkim hitem. W Wielkiej Brytanii ich album z 2007 roku zatytułowany ”Jumping All Over The World” zajął 1 miejsce na liście sprzedaży, przebijając tym samym największe brytyjskie gwiazdy. Scooter i jego piosenki zawierają wiele charakterystycznych elementów. Bardzo często występuje tzw. pitched voice, który stał się znakiem rozpoznawczym grupy. W utworach pojawia się również charakterystyczny okrzyk „Yeeeaaahhh”, który występuje w wielu utworach podobnie jak odgłosy publiczności.

W ostatnich latach Scooter zaczął przechodzić bardziej w kierunku dance i eurotrance. W sumie Scooter wydał 16 albumów, z czego ostatni ukazał sie w 2012 roku pt. ”Music for a Big Night Out”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również