Sean Paul i podobni artyści

 Sean Paul — Dutty Rock Sean Paul — THE TRINITY Sean Paul — IMPERIAL BLAZE Sean Paul — SP: TURN IT UP

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Sean Paul i podobni artyści" online

Sean Paul Ryan Francis Henrique, czyli po prostu Sean Paul urodził się 8 stycznia 1973 roku na Jamajce w miejscowości Kingston. Wykonuje on muzykę dancehall, reggae oraz jest DJem i freestylowcem. Znany jest także pod pseudonimem Sean-da-Paul, Dutty Paul, SPeezy, Zion Lion oraz King of Israel. Na scenie muzycznej pojawił się w 1996 roku, jednak światową popularność osiągnął dopiero w 2002.

Pierwszym utworem przy którym współpracował Sean Paul był „Ladies Man” z 1997 roku, który przyniósł mu sławę w rodzinnym kraju, a na świecie zaistniał dopiero po wydaniu drugiego albumu studyjnego: „Dutty Rock” (2002). Był on promowany przez „Gimme the Light” oraz Get Busy, który uplasował się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100. Kolejny sukces osiągnęła płyta: „The Trinity” (2005) z utworami „We Be Burnin’”, „Temperature” czy „(When You Gonna) Give It Up to Me”, która pokryła się platyną w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Piąta w kolejności płyta, „Tomahawk Technique” pojawiła się w 2012 roku, a promowana była hitami: „Got 2 Luv U” i „She Doesn’t Mind”.

Poza solowymi kompozycjami Sean Paul z sukcesami wspomagał innych artystów tworząc przeboje takie jak „Breathe” z Blue Cantrell czy „Baby Boy” z Beyoncé Knowles.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również