Sex Pistols i podobni artyści

 Dezerter — Kolaboracja Ramones — Rocket To Russia Ramones — Leave Home Iggy Pop —
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Sex Pistols to brytyjska grupa punkrockowa założona w Londynie, działała w latach 1975-1978. Pomimo tego, że istniała zaledwie 26 miesięcy, przeszła do historii jako jedna z najbardziej wpływowych grup punkowych. W 1996 roku reaktywowali działalność w składzie: Johnny Rotten (wokal), Steve Jones (gitara, bas), Paul Cook (perkusja) oraz Glen Matlock (bas).

Pierwszy oficjalny koncert Sex Pistols zagrał na początku listopada 1975 roku w Saint Martins College, jako support Bazooka Joe. Grupa nagrała zaledwie tylko jeden album, zatytułowany ”Never Mind The Bollocks, Here’s The Sex Pistols”, z którego pochodzi kilka hitów. Do najważniejszych z nich należy utwór: ”Anarchy In The UK”, który stał się hymnem pokolenia punk. Reszta albumów powstała po upadku zespołu – remiksy i nagrania z koncertów.

W dwadzieścia lat po pierwszym, krótkim okresie działalności zespołu Sex Pistols, nastąpił jego powrót. Muzyka zespołu nie odniosła większego sukcesu, a trasa koncertowa cieszyła się zaledwie średnim zainteresowaniem. Po rozpadzie w 1978 roku, zespół Sex Pistols reaktywował się kilka razy. Pierwsza reaktywacja miała miejsce w 1996 roku i skończyła się tak szybko, jak się zaczęła, czyli w tym samym roku. Kolejne lata aktywności datuje się na 2002–2003, a kolejno 2007 i pozostaje aktywny do dnia dzisiejszego.

  • Podobne

Komentarze