Shakespear's Sister i podobni artyści

 Tanita Tikaram — Lovers In The City Cyndi Lauper — A NIGHT TO REMEMBER Samantha Fox — Greatest Hits Sinéad O'connor — Am I Not Your Girl
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Shakespear’s Sister powstała w 1988 roku w Wielkiej Brytanii. Nazwa zespołu pochodzi od piosenki The Smiths, której tytuł został zaczerpnięty z eseju autorstwa Virginii Woolf, gdzie pisarka dowodzi, że gdyby William Szekspir miał siostrę równie utalentowaną jak on, to w tamtych czasach nie miałaby ona szansy na pokazanie swojego geniusza. W skład duetu Shakespear’s Sister wchodziły: Siobhan Fahey oraz Marcella Detroit.

Pierwszy singiel duetu Shakespear’s Sister nie odniósł większego sukcesu na listach przebojów, ale za to drugi zatytułowany "You`re History", trafił do pierwszej dziesiątki brytyjskiego notowania. Debiutancki album duetu pt. "Sacred Heart" wspiął się w 1989 roku na szczyty brytyjskich list przebojów. Singiel "Stay", który ukazał się na drugim krążku "Hormonally Yours" przyniósł Shakespear’s Sister sławę po obu stronach Atlantyku. Kolejny album "I Don`t Care", przeszedł już bez echa.

Grupa Shakespear’s Sister rozpadał się na początku lat 90, a Siobhan Fahley popadła w depresję. Zespół został reaktywowany pod koniec 2004 roku, a kilka miesięcy później ukazała się płyta pt. "#3".

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również