Shakin' Dudi i podobni artyści

 Vox — ZLOTA KOLEKCJA - BANANOWY SONG Andrzej Zaucha — A. Zaucha Czarno-Czarni — Nudny Świat Izabela Trojanowska — UKLADY
Radio tego artysty jest dostępne wyłącznie z utworami podobnych artystów.

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Shakin` Dudi - pod tym pseudonimem kryje się Ireneusz Dudek. To polski kompozytor, wokalista, autor tekstów. Gra na skrzypcach i harmonijce ustnej. Obraca się w klimacie bluesa, rock and rolla i neo swingu. Urodził się 7 maja 1951 roku w Katowicach.

W latach 1984-1987 oraz od 1999 koncertował pod scenicznym pseudonimem Shakin` Dudi, bawiąc się konwencją rockandrollową oraz tworząc parodię do tekstów Dariusza Duszy. I właśnie w tej odsłonie jest najbardziej znany szerszej publiczności. W 1985 roku jego piosenka ”Au sza la la la” zdobyła nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu. Rok później powstała formacja The Dudi`s.

Shakin` Dudi wciąż poruszał się w repertuarze bluesowym, występując z grupami - Big Blues Band, Big Band Boogie oraz w Triu - Dudek-Błędowski-Gembalski. Ponadto współpracował z grupą Kwadrat. W 2004 roku Shakin` Dudi ponownie zaczął grać publiczne koncerty. Cztery lata później, wydał płytę ”Złota płyta - ciąg dalszy”. W 2011 roku na półki sklepowe trafiła najnowsza płyta Shakin` Dudi zatytułowana ”…bo ładnym zawsze lżej…”.

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również