Shakira i podobni artyści

 Shakira —  Shakira — Fijación Oral vol. 1 Shakira — LAUNDRY SERVICE Shakira — Sale El Sol

Ocena:

Dziękujemy! Ocena została zapisana

Radio "Shakira i podobni artyści" online

Spełniona kobieta, matka i żona; wszystkie te słowa opisują jedyną w swoim rodzaju kobietę – Shakira Isabel Mebarak Ripoll. Urodzona 2 lutego 1977 roku w Barranquilla (Kolumbia), piosenkarka, producent muzyczny, tancerka brzucha, autorka tekstów oraz filantrop - to bardzo wiele ról jak dla jednej osoby. W opiece nad dziećmi pomaga jej Gerard Pigue, partner, hiszpański piłkarz należący do klubu FC Barcelona.

Shakira zawodowo

Shakira od najmłodszych lat wykazywała się talentem muzycznym. Mając 8 lat napisała swoją pierwszą piosenkę pt.: „Tuf Gafas Oscuras”. Dwa lata później wstąpiła do kościelnego chóru, jednak jej „środkowy kontralt” okazał się być zbyt mocnym dźwiękiem. Postawiła na rozwój indywidualny, co z pewnością wpłynęło pozytywnie na jej obecną karierę. Zaczęła występować w wielu programach muzycznych i talent show’ach. W międzyczasie uczyła się i doskonaliła swój taniec brzucha. Po niedużym koncercie w Bogocie, w 1991r. wydała swój pierwszy album Magia, w 1993 kolejny - Peigro. W 1995 Pies Descalzos, a w 1998 Donde estan los landrodes. Dopiero piąty album Shakiry odniósł prawdziwy sukces sprzedając się w nakładzie 13 mln. Powstał on w 2001 i był jej pierwszym albumem anglojęzycznym, dzięki czemu zyskała fanów na całym świecie. To z tej płyty znamy takie utwory jak: Whenever, Wherever", Underneath Your Clothes" czy Objection". W 2005 wydała Oral Fixation Vol. 2, z której pochodzi jeden z jej największych hitów „Hips Don’t Lie", powstały przy współpracy z Wyclef Jean. Płyta z 2009 o tytule „She Wolf” tylko potwierdziła i ugruntowała jej pozycję na rynku muzycznym. Do jej największych hitów można zaliczyć: „Waka Waka” (oficjalna piosenka mistrzostw świata w RPA), „Loca Loca” czy „Dare”, którego teledysk nawiązywał do mundialu w Brazylii. Prócz tego użycza swojego głosu różnym postaciom z bajek, jak na przykład Gazelle z filmu „Zwierzogród" (2016). Nie można również zapomnieć o dwóch nagrodach Grammy, siedmiu nagrodach Latin Grammy Awards oraz dwóch nominacjach do nagrody Złotego Globu.

Shakira prywatnie

Shakira nie należy do gwiazd cieszących się sławą skandali, kompromitujących zdjęć w prasie czy na portalach społecznościowych. Od samego początku zachowywała się bardzo skromnie, a jej strój mógł odkrywać ciało, ale nigdy prowokować. Shakira interesuje się historią świata oraz językami. Zwiedzając kraje stara się poznać podstawy języka. Obecnie zna biegle język włoski, hiszpański, angielski i portugalski.

DYSKOGRAFIA

Albumy studyjne:

1991: Magia

1993: Peligro

1996: Pies Descalzos

1998: ¿Dónde están los ladrones?

2001: Laundry Service

2005: Fijación Oral Vol. 1 i Oral Fixation Vol. 2

2009: She Wolf

2010: Sale el Sol

2014: Shakira

Albumy kompilacyjne:

1997: The Remixes

2002: Coleccion de Oro

2002: Grandes Exitos

  • Podobne

Komentarze

Zobacz również